Chcesz zdobyć wiedzę o Funduszach Europejskich, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić? Zarezerwuj sobie weekend 7-9 października i świętuj obchody IX. edycji DOFE. W tym roku wydarzenie również odbędzie się w formie hybrydowej. Dołącz na stronie www.dniotwarte.eu i świętuj bez wychodzenia z domu! Znajdziesz tam wiele interesujących materiałów, weźmiesz udział w webinariach i szkoleniach, a nawet udasz się na wirtualny spacer. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych. Podczas DOFE 2022 każdy znajdzie coś dla siebie!

W ramach kolejnej edycji DOFE zapraszamy do Pracowni Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków UPJPII, gdzie 7 października o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie „W nowoczesnej pracowni digitalizacji”. Będzie ono przeznaczone dla młodzieży 16+ oraz osób dorosłych. Zachęcamy do udziału i przypominamy o obowiązkowych zapisach!

 

Tytuł wydarzenia: W nowoczesnej pracowni digitalizacji – spotkanie

Prowadzący: Artur Karpacz, Jarosław Cyganik, Gregory Michenaud

Godz. 17:00 – 18:00  

Kilkusetletnie księgi skrywają wiele tajemnic… Podczas spotkania, na które zapraszamy dorosłych odbiorców, zaprezentowany zostanie film poświęcony projektowi Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej. Filmowa projekcja uświadomi uczestnikom na czym polega praca archiwistów i skanerzystów. Będzie również przyczynkiem do drugiej części spotkania, podczas której zaprosimy Was do naszej Pracowni. Tam, pod czujnym okiem badaczy dawnych dziejów i specjalistów fotografii, zapoznacie się z nowoczesnym sprzętem używanym do digitalizacji archiwaliów. Wędrówkę umili wam pogawędka na temat znaków i treści ukrytych na kartach starych ksiąg.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: weronika.ptak@upjp2.edu.pl.

Lokalizacja: Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków UPJPII, ul. Bernardyńska 3, 31-069 Kraków (w przyziemiu).

Plakat Dni Otwartych Funduszy Europejskich  2022